Skip to main content

O blogu

“Ludzie robią to, co zarząd mierzy, a niekoniecznie to, czego zarząd oczekuje”. Ten cytat Dean’a Spitzer’a obrazuje najczęstszy problem wielu jeśli nie większości organizacji – oderwanie oczekiwań od procesu, wyobrażeń od możliwości, a w konsekwencji monstrualnego marnotrawstwa każdego typu.

Prawdziwe problemy tkwią bowiem często nie w procesach, ale w celach jakie się im stawia, w błędach komunikacji i rozliczania efektów. Możnaby ich uniknąć wskazując poprawnie cele, dochodząc do przyczyn niezgodności i reagując natychmiast, a przede wszystkim budując organizację, której zależy, aby każdy pracownik miał swój udział w osiąganiu sukcesu.

Chciałbym, abyśmy współtworząc tego bloga, współtworzyli inspirujące organizacje, których pracownicy będą z zapałem nie tyle likwidowali Mudę, ale podążali za jasno postawionymi celami do sukcesu.

(więcej…)


Autor bloga: Bartosz Murawski

Bartosz Murawski

Absolwent Inżynierii Eksploatacji Systemów Produkcji Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Zarządzania Politechniki Gdańskiej.

Ukończył III edycję Studium Zarządzania Jakością w WCTT we Wrocławiu oraz Studium Coachingu i Przywództwa, prowadzone przez Adventure For Thought i wrocławską WSB.

Audytor i kierownik wdrożenia systemów jakości w kilku firmach branży samochodowej , maszynowej i meblarskiej.  Praktyk projektowania, certyfikacji i doskonalenia systemów jakości w tym normy lotniczej AS9100.

Entuzjasta Lean Manufacturing, specjalista ciągłego doskonalenia i agent zmian, kierujący projektami poprawy procesów w firmach.  Przeprowadził kilkanaście wdrożeń Lean zarówno w nowo powstających fabrykach,  przeprojektowywanych wydziałach jak i w doskonalonych gniazdach zakładów.

Posiada 15 letnie doświadczenia zarówno pracy operacyjnej jak i szkoleniowej.

W firmach, dla których pracował skutecznie prowadził projekty, dzięki którym poprawiały one jakość i produktywność, redukując wady do poziomu promili oraz drastycznie zwiększając produktywność bez ponoszenia dodatkowych kosztów operacyjnych i inwestycji.

Obecnie kierownik produkcji  w firmie branży maszynowej oraz założyciel i projektant systemu MES w firmie FlowVision Consulting – dostawcy polskiego systemu nadzoru, analizy i zarządzania procesami produkcyjnymi.